BDO Haritalar Hakkında Bilgilendirme | En ucuz Steam TL, PUBG UC, LOL RP, Valorant VP - Hemen Teslim | OyunGift
BDO Haritalar Hakkında Bilgilendirme
BDO Haritalar Hakkında Bilgilendirme

BDO Haritalar Hakkında Bilgilendirme

BDO

12.08.2021 10:04

BDO Haritalar Hakkında Genel Bilgilendirme

İlk olarak 2015 yılında Koreli oyun geliştiricisi ve teknoloji firması olan PearlAbyss tarafından geliştirilen Black Deset Online, yüksek düzeyde ilgi görmüştür. Oyun aynı zamanda Kakao Games ve RedFox Games gibi dünya devi diğer teknoloji geliştirici firmalar tarafından desteklenirken, piyasaya sunulmuş olduğu ilk tarih itibariyle önce Asya oyun pazarı sonrada tüm dünyada önemli etkiler uyandırmıştır. 


MMORPG formatında olan oyun, genel anlamıyla üçüncü şahıs nişancı ve rol yapma oyunudur. Kendine özgü devasa bir ekosisteme ev sahipliği yapan oyunda Bdomap tr özellikleri, son derece geniş ve gelişmiş bir alana işaret ediyor olması nedeniyle her oyuncu açısından merak konusudur. Black Desert Online iki farklı harita kullanımı olanağını oyunculara sağlamış olmasının yanı sıra yerel ve geniş kapsamlı bu iki haritada farklı özellikler de sunmuştur. Kale savaşlar, çiftçilik, ticaret, saldırı, balıkçılık ve benzeri bölümlerde güçlü bir rol yapma deneyimi vadeden Black DesertOnline’ın haritasını inceleyelim. 


Bdo Map Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? 


Bdomap tr incelemesine geçmeden öncelikli olarak haritanın ne olduğu, ne işe yaradığı ve nasıl kullanıldığı üzerinde durulmalıdır. Haritalar, bilineceği üzere oyuncuların oyuna özgü olarak dizayn edilmiş bir dünya içerisinde hareket etmeleri ve çeşitli görev ya da benzeri niteliklere sahip olan oyun içi deneyimleri gerçekleştirmeleri adına genel bilgi alabilecekleri oyun içi araçlardır. 


Aynı zamanda haritalar oyuncuların görev, etkinlik veya aktivite kapsamında nereye gitmeleri gerektiği ve hangi konumda yer aldığı gibi temel bilgileri de sunar. Bu kapsamda Bdo Map, oyun içi deneyimin en efektif şekilde hissedilebilmesi adına; genel ve yerel olmak üzere iki türde inceleme yapılabilmesine imkan tanıyan oyun içi kılavuzlardır. 


Gerçek anlamıyla bir kılavuz olarak tasvir edilebilecek Bdo Map, oyuncuların; 

 

 • Oyun içerisinde yer alan NPC’leri bulması
 • Arzu ettikleri konumlara kolaylıkla ulaşabilmesi 
 • Oyunun genel görünümü hakkında genel bir izlenceye sahip olabilmesi 
 • Görevlerin bulunabilmesi ve görevler hakkında kısa bilgilerin alınabilmesi 
 • Müttefik ya da düşmanların nerede olduğunun gözlemlenebilmesi 


Gibi konularda Bdomnimap ya da büyük haritayla özgürce izlenim elde edebilmesini sağlar. Böylelikle oyunda yer alan görev ve etkinlikler kolaylıkla tamamlanabildiği gibi aynı zamanda konum bilgilerine de rahatlıkla ulaşılabilir. 


Bdo Map Türleri 


Belirtilmiş olduğu gibi Bdo Map tr haritası temel olarak iki farklı şekildedir ve oyuncuların arzu etmeleri durumunda genel haritaya ulaşım sağlayarak daha geniş bir perspektifle oyun alanını incelemeleri mümkün olmakla birlikte aynı zamanda minimap adı verilen bölgesel haritayı kullanarak sadece hareket alanlarını da izlemeleri olanaklıdır. 


Oyun içerisinde büyük harita kullanımı minimape göre daha az yaygındır. Minimap pek çok konuda hareket alanı açmasının yanı sıra yakın bölgede yer alan genel bilgileri toplama konusunda da oyunculara önemli avantajlar sağlar. Özellikle nerede olduğunu bilmeyen oyuncular için Bdo minimap, önemli veriler sunar.


Büyük haritanın görünürlüğü oyuncuların sahip oldukları level ile doğrudan ilgilidir ve dolayısıyla level arttıkça haritada görünür olan alanlar da genişler. Maksimum 95 levele ulaşılabileceği düşünülen Black Desert oyununda seviye atladıkça büyük haritada kapalı olan bölümler açılır. Dolayısıyla Bdo Map büyük haritası daha görünür hale gelir ve işlevsel olarak kullanıma uygunluk taşır. 


Bdo Minimap


Daha küçük mahiyete sahip olan Bdo minimap ise oyuncunun hareket alanına paralel olarak genişler. Haritada puslu olan bölümlere doğru yol alındıkça minimap görünür hale gelir ve gidilen bölgeler hakkında fikir sahibi olunabilir. 2D ve 3D geçiş yapabilme özelliğine sahip olan minimapin aynı zamanda çeşitli simge ve işaretlerle de oyunculara önemli bilgiler sunduğu belirtilmelidir. 


Daimi olarak oyun ekranın sağ üst köşesinde yer alan Bdo minimap içerisinde yer alan işaret ve simgelerden bazıları şu şekildedir: 

 

 • Tik İşareti: NPC’de bulunan görevler anlamına gelir. 
 • Beyaz Üçgen Noktalar: Aktif olarak içerisinde bulunulan görevin hangi yön ve konumda olduğunun anlaşılmasını sağlar. 
 • Soru İşareti Simgesi: Henüz keşfedilmemiş bir NPC’nin bulunduğunu gösterir. 
 • Ünlem İşareti: NPC’nin göreve sahip olduğunu gösterir. 
 • Kafatası Simgesi: Oyunda son olarak ölünen bölgeyi işaret eder. 
 • Turuncu Nokta İşareti: Hali hazırda aktif olarak gerçekleştirilen görevin canavarları hakkında konum bilgisi sağlar. 
 • Kırmızı Nokta İşareti: Nadir ve patron canavarların konumları hakkında bilgi verir.  


Gibi temel bilgilere Bdo minimap aracılığıyla ulaşmak mümkündür. Minimapin işlevsel olarak kullanılması oyunda çok daha hızlı ve kreatif bir alan kullanımı özgürlüğü vadettiği gibi aynı zamanda başarının kaçınılmaz olarak gelmesini de sağlar. 

Bdo minimap hakkında bir diğer önemli detaysa haritaya yakınlaştırma ya da uzaklaştırma yapılabiliyor olmasıdır. Harita üzerinde yer alan “+” ya da “-“ butonları söz konusu yakınlaştırmayı sağladığı gibi yine mauseların ortasında yer alan yuvarlak kullanılarak da yakınlaştırma ya da uzaklaşma yapılabilir. 


Bdo Büyük Harita 


Bdo minimap kadar olmasa da büyük haritada son derece önemli bilgileri bünyesinde barındırmaktadır. Oyun içerisinde gelişimin artması ve ziyaret edilen bölgelerin daha fazla olmasıyla birlikte genişleyen büyük harita oldukça verimli bir hareket özgürlüğünün elde edilmesine de kolaylıkla aracılık etmektedir. 


Büyük harita başlangıç olarak çoğu oyuncu için küçük bir mahiyete sahipmiş izlenimi yaratsa da Bdo map tr, tahmin edildiğinden çok daha geniş kapsamlı ve büyüktür. Haritanın bir ucundan diğer ucuna at kullanarak seyahat etmek isteyen oyuncuların yaklaşık olarak 25 dakika boyunca aralıksız hareket etmeleri gerekir. 


Oldukça büyük olan bu haritanın oyun içerisinde açılabilmesi için “M” tuşunda basılması gerekir. Tamamen keşif sistemine dayanan haritada minimap de olduğu gibi hareket edildikçe ve bölgeler ziyaret edildikçe büyüyerek genişler. Aynı zamanda haritanın açık olması halinde oyuncuların arzu ettikleri alanlar hakkında izlenim elde edebilmeleri adına mause kullanarak hareket etmeleri de mümkündür.

 

Black Desert Online ACoin leri Oyungift.com üzerinden satın alabilirsiniz.

BDO Acoin almak için tıklayın.

 • Hızlı Teslimat

  7 gün 24 saat alış ve satış işlemleriniz anında gerçekleştirilir.

 • Güvenli Alışveriş

  3D ve SSL güvencesiyle dilediğiniz ödeme yöntemini kullanabilirsiniz.

 • Uygun Fiyat

  İndirimli ve en uygun fiyatlarla alışverişin keyfini sizde çıkarın.

 • Müşteri Memnuniyeti

  Müşterilerimize kaliteli hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.